Altınkentler Derneği ile Tanışın

ALTINKENTLER DERNEĞİ

 
 
Uluslararası Altın Kentler Derneği; farklı sektörden ve farklı disiplinlerden toplum gönüllülerinin bir araya gelerek ürettikleri projelerle ülkemizde kentlerin gelişmesine, insan ve doğa hayatının yaşam kalitesini arttırmaya yönelik farkındlık sağlayan faaliyetler  yürütmek üzere 2018 yılında İstanbul'da kurulmuştur.
 
 
Derneğimiz faaliyetlerini yürütmek üzere başta kamu kurumları, üniversiteler ve farklı  sektörlerden meslek guruplarıyla geliştirdiği iş birliktelikleri ile önemli projeler geliştirerek faaliyetler yapmakta,gerçek anlamda gerçek faaliyet amacına hizmet eden hayata geçirdiği  projelerde toplumun her kesimini kapsayan ve kuşatan tüm düşünce görüşlere saygılı tam bağımsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten yatığı faaliyetlerde kamu yararı gözeten ülkemizin önemli sivil toplum örgütlerinin başında gelmektedir.
 
 
Derneğimiz aynı zamanda ülkemizin tarihten gelen kültürel zenginliğine, örf adet geleneklerine ve kültür mirasına sahip çıkarak geleceğin yaşanabilir sağlıklı özgün kimlikli şehirlerini oluşturmak üzere bu günden öngörü sağlayan etkinlikler düzenleyerek sivil toplum örgtü olarak katkı sunmakta, ülkemizin uluslararası arenada gönüllü olarak tanıtımını yapmaktadır. Ayrıca devletimizin ve yerel yönetimlerin yaptığı ülkemizin geleceğine katkı sağlayan her türlü çalışmalara da sivil toplum örgütü olarak önemli ölçüde destek olmaktadır. 
 
 
Ulusal ve uluslararası etkinlik yaptığımız konu başlıklarını saymak gerekirse, çevre, yenilenebilir enerji,  afet ve acil durum yönetimi, Deprem Dirençli kentler, kimlikli şehirler, kent ekonomisi ve yerel kalkınma,  akıllı şehirler,  yapay zeka, sosyal medya, digital dönüşüm, göç ve uyum,  kültür ve sanat,  vb konular bulunmaktadır. 
 
 
Derneğimiz faaliyetlerini gerçekleştirmek için T.C. dernekler kanununda belirtilen üyelik koşullarını yaşıyan, toplumun her kesiminden gönüllü yeni üye kayıtlarına büyük önem vermekte her geçen gün büyümeye hızla devam etmektedir. 
 
 
www.altinkentler.org

 

Altınkentler Hakkında

İş Birlikteliğimiz