Altınkentler Derneği ile Tanışın

ALTINKENTLER DERNEĞİ

Uluslararası Altın Kentler Derneği; pek çok sektörden ve farklı disiplinlerden toplum gönüllülerinin bir araya gelerek ülkemizde insan ve doğa hayatının yaşam kalitesini arttırmak için çeşitli faaliyetlerde bulunmak üzere 2018 yılında İstanbul'da kurulmuştur.
 
Derneğimiz; başta ülkemizin ve şehirlerin yaşamın tüm alanlarında gelişmesi için projeler üreterek yaptığı etkinliklerle toplum nezdinde farkındalık yaratan, toplumsal bilinç oluşturan, gerçek anlamda kuruluş amacına hizmet eden ve kamu yararı gözeten bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Derneğimiz faaliyetlerini yürütmek üzere başta kamu kurumları, üniversiteler ve farklı  sektörlerden meslek guruplarıyla geliştirdiği iş birliktelikleri ile ülkemizde toplum yaşamına değer katacak  tüm alanlarda önemli projeler geliştirerek faaliyetler yapmakta, hayata geçirdiği  projelerde toplumun her kesimini kapsayan ve kuşatan tüm düşünce görüşlere saygılı tam bağımsız bir anlayışla çalışmalarını yürütmektedir.
 
Derneğimiz aynı zamanda ülkemizin tarihten gelen kültürel zenginliğine, örf adet geleneklerine ve kültür mirasına sahip çıkarak geleceğin yaşanabilir sağlıklı özgün kimlikli şehirlerini oluşturmak üzere bu günden öngörü sağlayan etkinlikler düzenleyerek sivil toplum örgtü olarak katkı sunmakta, ülkemizin uluslararası arenada gönüllü olarak tanıtımını yapmaktadır. Ayrıca devletimizin ve yerel yönetimlerin yaptığı ülkemizin geleceğine katkı sağlayan her türlü çalışmalara da sivil toplum örgütü olarak önemli ölçüde destek olmaktadır.
 
Ulusal ve uluslararası etkinlik yaptığımız konu başlıklarını saymak gerekirse, çevre, yenilenebilir enerji, afet ve acil durum yönetimi, kimlikli şehirler, kent ekonomisi ve yerel kalkınma, akıllı şehirler, yapay zeka, sosyal medya, digital dönüşüm, göç ve uyum,  kültür ve sanat,  vb konular bulunmaktadır.
 
Derneğimiz faaliyetlerini gerçekleştirmek için T.C. dernekler kanununda belirtilen üyelik koşullarını yaşıyan, toplumun her kesiminden gönüllü yeni üye kayıtlarına büyük önem vermekte her geçen gün büyümeye hızla devam etmektedir.
 
 
 
www.altinkentler.org

 

Altınkentler Hakkında

İş Birlikteliğimiz