HABER DETAYLARI

Ülkemizden Tarafız...

ÜLKEMİZ DEN TARAFIZ…

Uluslararası Altın Kentler Derneği; dış güçlerin döviz kurları üzerinden ülkemiz üzerine yaptıkları algı operasyonlarına yayınladığı basın bildirisi ile tepki gösterdi.

Bildiride Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada bir güç ekseni olmasının engellenemeyeceği vurgulanırken; Türkiye’nin faiz çetelerine dış güçlerin ülkemizde ekonomik istikrarı bozmak üzere oynanan oyunlarına vatan sever Türk halkının asla izin vermeyeceğini belirtti.

Son yıllarda dünyanın en hızlı büyüyen gelişen ekonomilerinden biri olarak gösterilen Türkiye’nin, döviz kurlarındaki aşırı dalgalanmalarla zor durumda bırakılmak istenmesine ve uluslararası sermaye olarak gözüken bazı çevrelerin de kriz eksenli manipülasyonlarına, Uluslararası Altın Kentler Derneğinden yayınladığı basın bildirisi ile tepki geldi.

Döviz fiyatlarındaki aşırı yükselişin ABD merkezli siyasi söylemlerle desteklendiğine dikkat çekilirken; bu girişimin, Türkiye’ye yönelik meşru olmayan siyasi söylem ve piyasalarda panik havası yaratma çabasının yansıması olduğu kaydedildi. Türkiye ekonomisini krize sokma gayretleri ve durumdan kendine pay çıkarmak isteyen içerideki karanlık güçler; bu olumsuz sürecin halkalarını oluşturuyor. Buradaki temel amaç, refah ekseninde büyüyen Türkiye ekonomisini engellemeye; halkımızı ve seçilmiş meşru hükümetini dar boğaza sokmaya dayanıyor” diye konuştu.

GÖRMEZDEN GELEMEYİZ

Türkiye’nin son yıllarda dünyanın parlayan yıldızı olduğunu belirten dernek başkanı Cenap Tuncer “Aziz milletimiz, hiçte hak etmediği davranışlarla, oyunlarla muhatap olmak zorunda kalıyor. Halkımızın birlik ve beraberliğini; devletimizin bütünlüğünü doğrudan hedef alan bu durum, bizleri de son derece rahatsız etmektedir. Dolayısıyla halkımıza, çaresizlik ve yitirilmişlik duygusu üzerinden yapılan algı operasyonlarını; ekonomik yaptırımlar adı altında özgürlüklerine müdahale edilmesini, görmezden gelmemiz mümkün değildir” dedi.

SATIR ARALARINI DOĞRU OKUMALIYIZ

Yaşanmakta olan son gelişmeleri ve yatırım yapılabilir stabil bir ortamda döviz kurlarına bağlı yaşanan hızlı değişimleri dikkatli değerlendirmek gerektiğini aktaran Tuncer “Satır aralarını, doğru şekilde okumamızı gerekmektedir. Türkiye ekonomisi, 20 yıl önceki zayıflıklarını ya da zaaflarını ortadan kaldırmış durumdadır. Küreselleşen piyasalara başarıyla entegre olan ekonomimiz, daha güçlü, daha esnek ve derinliği olan bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla dövizde yaşanan dalgalanmaları öncelikle siyasi ve spekülatif girişimlerle değerlendirmek gerekmektedir. Bunu ekonomik bir savaş olarak söylemek de mümkündür” ifadesinde bulundu.

ÜLKEMİZİN TARAFINDAYIZ

Türkiye’nin çekilmeye çalışıldığı olumsuz ortamı dikkat çeken Tuncer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geldiğimiz nokta, bu sürecin arka planında, ABD yönetiminin algı yönetimi yaparak halkımızı sindirmek ve muhtaç duruma getirmek gayretleri bulunmaktadır. Bu süreci yönetenlerin şunu bilmesi gerekir ki; devletimiz, faiz çetesi olarak tanımlanabilecek küresel yapılara ve oyunlara asla izin vermeyecektir. Milli ve yerli üretim hamlesini başlatan bir ülkede bu saldırıların çaresizce kabul edilmesi mümkün değildir. Türkiye büyük ve güçlü bir ülkedir. Devletimiz gerekli tedbirleri bu noktada alacağından eminiz. Bizler de bu noktada tarafız. Tarafımız da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çıkarlarından yanadır.

İş Birlikteliğimiz