Genel Başkan

BİYOGRAFİ

 
 
1971 yılında Van Erciş’te doğdu.  Lise eğitimini 1982 - 1989 yıllarında Erciş Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise 1992 – 1996 yıllarında Anadolu üniversitesi iktisat fakültesinde eğitimine devam etti. 1991 yılında iş hayatına atılan Tuncer, bilişim alanında kendi firmasını kurarak iş hayatına atıldı.  işletmelere otomasyon ürünleri başta olmak üzere anahtar teslimi sistem entegrasyonu, çözüm odaklı  taahhüt işlerinde önemli satışlara imza attı. 
 
Dünya da digiyal dönüşümün geleceğini gören Tuncer, medya alanına giriş yaparak önemli proje satışları gerçekleştirdi. Kamu kurum ve kuruluşlarına stadyum, arena ve kültür kompleksleri vb teknik elektronik ses ve görüntüleme sistemi, mobil afet koordinasyonu ve yönetimi, mobil yayıncılık sistemleri, stüdyo, reji, web Tv, akıllı şehir entegrasyonu, vb satışlara imza attı. 
 
Aynı yıllarda kurduğu Medya Ajans şirketi ile kurumsal alanda ülkenin önemli kurumlarına, organizasyon , medya basın ve yayın danışmanlığı, prodüksiyon, reklam film çekimi, kurumsal iletişim, yeni medya yönetimi, içerik ve content hazırlama, itibar yönetimi vb alanlarda hizmet vererek önemli projelere imza attı. 
 
2010 yılından beri halen şirketteki görevini halen yürütmektedir. Cenap Tuncer, bir çok sivil toplum örgütünde de çeşitli görevler üstlendi. 2010 yılında Van platformu başkanı, Van diaspora derneği kurucu üyesi ve başkan yardımcısı, Van vakfı üyesi, 2016 yılında Van vakfı yönetim kurulu üyesi, 2017 Van İş adamları sanayicileri derneği üyesi ( VİŞAD ), 2019 Vişad basın ve medyadan sorumlu yönetim kurulu üyesi, 2017 Halk ozanları kültür araştırmaları derneği kurucu genel sekreteri, 2017 Uluslararası altın kentler derneği genel başkanı olarak halen bu görevi yürütmeke olup, dernekte uluslararası alanda şehircilik ödülleri olan Golden City Awards ( Altın Kent Ödülleri ) seçici kurul başkanlığını da yürütmektedir. Genel başkanı olduğu Uluslararası Altın Kentler Derneğinde pek çok uluslararası kongre sempozyum zirveler düzenleyerek ülkemizin gelişimine önemli katkı sağlayan projelere imza attı.

İş Birlikteliğimiz